Ako si vybrať špeditéraS očakávaním, že dopyt po nákladnej doprave bude do roku 2022 narastať, mnohí podnikatelia začali prenikať do špeditérskeho priemyslu. Bohužiaľ, niektorí z týchto podnikateľov si nedokáže uvedomiť, že špeditérske služby nie sú tak jednoduché, ako sa môže zdať. Väčšina nových špeditérov skončí podnikať do piatich rokov, kvôli chýbajúcim vedomostiam a zručnostiam. A tým pádom by si mali klienti zvoliť tohto správneho špeditéra na vybavenie svojej dodávky.

Tu nájdete krátky zoznam, ktorý vám ale určite poslúži, pri výbere toho správneho špeditéra:

Určite si vaše vlastné potreby

Ešte predtým, ako začnete špeditéra hľadať, musíte pochopiť vaše individuálne požiadavky. Takisto si stanovte požadovaný režim dopravy, konkrétne služby, ktoré požadujete a objem dodávky.

Prieskum priemyslu

Zistite, čo vám špeditér môže a nemôže ponúknuť. Zistite, aké sú vaše povinnosti a za čo je zodpovedný váš poskytovateľ. Preštudujte si užitočné materiály, ako sú normy, blogy, medzinárodné zmluvy a žargón priemyslu tak, že sa budete vedieť orientovať vo veciach týkajúcich sa dodávky. Takisto si musíte určiť potrebnú oblasť logistiky.

Zvládne poskytovateľ viaceré dodávky?

Raz môžete importovať elektroniku z Číny námornou nákladnou dopravou, druhýkrát, možno budete chcieť exportovať svoj tovar do Dubaja. Má špeditér know-how, siete na celom svete a skúsenosti, aby zvládol vašu dodávku?

Je špeditér členom určitej špeditérskej siete alebo obchodného združenia?

Byť súčasťou renomovanej špeditérskej organizácie si okrem iných požiadaviek vyžaduje finančnú stabilitu, integritu a efektivitu. Tým pádom, ak je špeditér členom renomovanej asociácie, šance, že zvládne dopravu svedomito a starostlivo, sú vysoké. Ukazuje to aj na jeho finančnú stabilitu, ktorá je pred nástupom do väčšiny prepravných sietí vyžadovaná.

Má špeditér skúseností, aké potrebujete?

Existuje niekoľko druhov dopravy (napr. námorná, vzdušná), komodity (napr. autá, potraviny, potraviny rýchlo podliehajúce skaze a chemikálie), pôvod/destinácia a nariadenia (napr. BIS, ITAR). Nie všetci špeditéri sú schopní zvládnuť všetky ich kombinácie. Preto by ste sa mali potencionálneho špeditéra spýtať, či má vo vašom type dopravy skúsenosti. Skutočný špeditér vám dokáže predložiť podobnú zásielku, na ktorej pracoval pre iného klienta.

Má špeditér poistenie nákladu?

Tento bod je dôležitý, keďže by vám mali byť schopní ponúknuť náhradu škody v prípade odcudzenia, straty alebo poškodenia.

Spoľahlivá zákaznícka podpora

Aký vzťah má spoločnosť k svojim klientom, o nich hovorí veľa. Kvalifikovaný špeditér by vás mal previesť procesom importu a exportu, krok po kroku. Dochvíľnosť a reputácia sú tiež veľmi dôležité. Aj v prípade, že budete prihliadať na cenu, nemalo by to byť na úkor kvality.

Teraz viete, ako si vybrať najlepšieho špeditéra.

Nájdite toho správneho špeditéra pre spoľahlivú skúsenosť s dodávkou nákladu tak, že kontaktujete HIS Spedition ešte dnes.